Програма

Цялостна програма JavaScript Web Development

  • Начало: Очаквайте скоро
  • 22 седмици
  • Подходящ за: Начинаещи

Сложи начало на своя път в ИТ! Подробен JavaScript курс за начинаещи, с който ще овладееш основите на уеб програмирането.

КАКВО ЩЕ НАУЧИШ

star Основи на програмирането с JavaScript

Ще направим първи стъпки в JavaScript програмирането, като научим как работи езикът, как се пише код и какви са основните правила и концепции.

star Създаване и стилизиране на уеб страници

Ще разберем как JavaScript се използва заедно с HTML и CSS, за да създаваме динамични и интерактивни уеб сайтове.

star Работа с данни и логика в програмирането

Ще научим как да съхраняваме и обработваме данни, как да използваме условни конструкции и цикли и как да създаваме функции, които правят кода ни по-гъвкав.

star Добавяне на интерактивност към уеб сайтове

Ще видим как с JavaScript можем да реагираме на действията на потребителите, като добавяме кликове, форми и анимации, за да направим уеб страниците по-живи.

star Свързване с външни данни и сървъри

Ще разберем как уеб сайтовете комуникират с бази данни и сървъри, за да извличат и изпращат информация в реално време.

star Практически умения за работа по реални проекти

Ще натрупаме опит в писането на чист и подреден код, ще научим най-добрите практики и ще бъдем подготвени за първите си стъпки като JavaScript програмисти.

ТЕМИ В КУРСА

В първата лекция от нашия JavaScript курс ще се запознаем с основите на уеб разработката и ролята на HTML в създаването на уеб сайтове. Ще разгледаме структурата на HTML документа, как се използват заглавия, параграфи, линкове и списъци, както и ще настроим среда за разработка във VS Code.
В тази лекция ще научим как семантичните HTML5 елементи като <header>, <footer>, <article> и <section> подобряват достъпността и SEO оптимизацията. Освен това, ще разгледаме мета таговете и тяхното значение за уеб страниците.
В лекция три ще видим как да вмъкваме изображения, да управляваме техните атрибути и да създаваме таблици с редове, колони и заглавни елементи. Ще разгледаме и начини за стилизиране на таблици за по-добро визуално представяне.
В четвъртата лекция ще работим с формуляри и различни входни полета като текстови полета, пароли, радио бутони, отметки и падащи менюта. Ще научим как да използваме етикети (label) за подобряване на достъпността, както и как да вграждаме аудио, видео, карти и външно съдържание чрез iframe.
В тази лекция ще се запознаем със CSS и как го използваме за стилизиране на уеб страници. Ще разгледаме селектори, свойства и стойности, както и как да прилагаме цветове и стилове към HTML елементите.
В лекция шест ще научим как работят различните CSS селектори, включително основни и сложни селектори, за да прилагаме стилове по-прецизно и ефективно в нашите уеб проекти.
В тази лекция ще разгледаме Box модела, който определя разположението на HTML елементите, както и ще се запознаем с Flexbox за създаване на динамични лейаути. Ще изучим позиционирането и плаващите елементи, за да структурираме правилно страниците си.
В осмата ни лекция ще се запознаем с медийните заявки и как те помагат за изграждането на адаптивен дизайн, който изглежда добре на различни устройства. Ще разгледаме подхода mobile-first и как да оптимизираме уеб страниците си за мобилни потребители.
В тази лекция ще въведем Bootstrap, една от най-популярните библиотеки за бързо и лесно създаване на стилни уеб сайтове. Ще разгледаме грид системата на Bootstrap и основните компоненти, които улесняват изграждането на адаптивни страници.
В десетата лекция ще се научим как да използваме форми, бутони и навигационни менюта в Bootstrap, както и ще разгледаме JavaScript компонентите, които добавят интерактивност към уеб страниците.
В тази лекция ще започнем изграждането на практически проект, в който ще приложим всички научени концепции за HTML, CSS и Bootstrap. Ще създадем основната структура на уеб страницата, ще изградим адаптивен лейаут и ще интегрираме навигация и ключови компоненти.
В последната лекция от модул „Front-end“ ще продължим с финализиране на дизайна и функционалностите на нашия уеб проект. Ще добавим стилови подобрения, ще тестваме и дебъгваме страницата, за да гарантираме правилното й поведение, и ще завършим с оптимизация за различни устройства.
В лекция едно от втора част на програмата JavaScript Web Development ще направим първи стъпки в програмирането с JavaScript, като се запознаем със синтаксиса и основните концепции на езика. Ще разгледаме типовете данни, операторите и дефинирането на променливи, както и каква среда за разработка да използваме. Ще обсъдим и добри практики при писането на код.
Във втората лекция ще се запознаем с условните конструкции в JavaScript и как те ни позволяват да изпълняваме различен код в зависимост от зададени условия. Ще разгледаме if-else изрази, вложени условни конструкции и начини за проверка на множество условия. Освен това, ще работим със switch оператор, който предоставя по-удобен начин за обработка на различни възможности в програмата.
В тази лекция ще говорим за цикличните конструкции в JavaScript, които ни позволяват да изпълняваме повтарящи се операции. Ще разгледаме циклите for, while и do-while, като ще разберем кога и как да ги използваме ефективно. Това ще ни помогне да автоматизираме задачи, които изискват многократно изпълнение на код, и да направим програмите си по-ефективни.
В лекция четири ще разгледаме функциите в JavaScript – един от най-важните инструменти за организиране и преизползване на код. Ще се запознаем с различните видове функции, как се декларират и какви са техните параметри. Ще обсъдим и функциите като стойности, обхвата на функциите и тяхното приложение в по-сложни сценарии.
В петата лекция ще се запознаем със структурата и приложението на масивите в JavaScript, които ни позволяват да съхраняваме и управляваме множество стойности. Ще разгледаме начини за създаване и достъпване на елементи, както и най-често използваните методи за работа с масиви. Ще научим и как да манипулираме масиви, като добавяме, премахваме и променяме елементи, за да оптимизираме обработката на данни в нашите програми.
В тази лекция ще обсъдим обектите в JavaScript, които са основен начин за съхраняване и структуриране на данни. Ще разгледаме приложението на обектите в програмирането, както и различните начини за създаване на обекти, включително използване на литерали и конструктори. Ще обърнем внимание и на добри практики при работа с обекти, за да изграждаме по-ефективни и добре организирани програми.
В лекция седем ще разгледаме по-сложни техники за работа с обекти в JavaScript, които ни позволяват да изграждаме по-гъвкави и ефективни структури. Ще се запознаем с дескриптори на свойства, както и с аксесори за управление на достъпа до данни. Ще учим и за Object Destructuring чрез практически примери, ще работим с функции-конструктори за създаване на множество обекти от един тип и ще проучим концепцията за prototype.
В последната лекция от модул „JavaScript Ниво 1“ ще упражним наученото до момента, като се фокусираме основно върху създаване на множество обекти от един тип и работата с prototype.
Продължаваме с първата лекция от модул „JavaScript Ниво 2“, в която ще се запознаем с Document Object Model (DOM) – интерфейсът, който позволява на JavaScript да взаимодейства с HTML съдържанието. Ще разгледаме йерархията на елементите в уеб страницата и начините за достъпване, модифициране и стилизиране на HTML елементи чрез JavaScript. Това ще ни даде възможност да изграждаме динамични и интерактивни уеб приложения.
В тази лекция ще говорим за структурата на Browser Object Model (BOM), която ни позволява да управляваме различни аспекти на уеб браузъра чрез JavaScript. Ще разгледаме обекта window, който предоставя достъп до основни функции като управление на размера на прозореца, навигация и история. Ще проучим и евентите в браузъра, ще видим как да използваме setTimeout и setInterval за изпълнение на код след определено време или на определени интервали.
В лекция три ще обсъдим различните видове събития в браузъра и как те възникват при взаимодействие на потребителя със страницата. Ще разгледаме основните методи за управление на събития и ще проучим обекта на събитието (event object), неговите свойства и типове. Така ще можем ефективно да обработваме различни действия като кликове, натискания на клавиши и промени в съдържанието.
В тази лекция ще разгледаме управлението на формуляри в JavaScript и как да взаимодействаме с тях динамично. Ще научим как да добавяме и запазваме информация, въведена от потребителя, както и как да прилагаме валидация на формуляри за проверка на коректността на данните.
В петата лекция ще се запознаем с Web API за съхранение на данни от клиента, които ни позволяват да запазваме информация директно в браузъра. Ще разгледаме Client Storage технологии като `localStorage` и `sessionStorage`, които се използват за временно или дългосрочно съхранение на данни. Ще проучим и FormData API, който улеснява събирането и изпращането на данни от формуляри.
В тази лекция ще разгледаме как се осъществяват мрежовите заявки в JavaScript и тяхното значение за комуникация между клиента и сървъра. Ще се запознаем с XMLHttpRequest и съвременния Fetch API за извличане и изпращане на данни. Ще разгледаме използването на WebSockets за двупосочна комуникация в реално време и ще научим как да работим с JSON (JavaScript Object Notation) – стандартен формат за обмен на данни.
В лекция седем ще продължим с работата с мрежови заявки и ще упражним наученото.
В тази лекция от нашия JavaScript курс ще се запознаем с по-напреднали функции в JavaScript и как те могат да бъдат използвани за по-голяма гъвкавост и контрол в кода. Ще разгледаме методите call, apply и bind, които позволяват да задаваме контекста на изпълнение на функциите. Ще проучим по-сложни конструкции, които ще ни помогнат да изграждаме по-ефективни и адаптивни програми.
Лекция девет продължава с асинхронно програмиране в JavaScript - то ни позволява да изпълняваме операции без да блокираме основния поток на изпълнение. Ще разгледаме концепцията за promises, които предоставят удобен начин за управление на асинхронни задачи. Ще научим и как да използваме методи и вериги от promises, за да създаваме по-структуриран и четим код, подходящ за сложни асинхронни процеси.
В десета лекция ще упражним наученото, като се фокусираме върху HTTP комуникацията в JavaScript и как използваме асинхронните операции за работа с мрежови заявки.
В тази лекция ще разгледаме обектно-ориентираното програмиране (OOP) в JavaScript, като сравним ES5 и ES6+ и обсъдим ключови подобрения като класове, наследяване и стрелкови функции. Ще се запознаем и с модулите в ES6+, както и с начините за експортиране и импортиране на код, което ще ни помогне да изграждаме по-структурирани и ефективни програми.
В лекцията ще разгледаме задълбочено създаването на класове и обекти в JavaScript и тяхното приложение в обектно-ориентираното програмиране. Ще научим как работи наследяването чрез extends и super. Ще се запознаем с статичните методи и свойства, които са свързани с класа, и ще проучим миксините като техника за добавяне на допълнителна функционалност към класове.
В тринадесета лекция ще се запознаем с getter и setter методите в JavaScript, които ни позволяват да управляваме достъпа и промяната на свойствата в обекти. Ще разгледаме тяхното приложение за защита на данните и добавяне на допълнителна логика при четене или запис. Ще обсъдим особеностите им и как те допринасят за по-структуриран и четим код.
В тази лекция ще разгледаме регулярните изрази (RegEx) в JavaScript и тяхното приложение за търсене и обработка на текст. Ще се запознаем със синтаксиса, методите и патерните, които позволяват създаването на сложни текстови търсения и проверки. Ще видим и примери за практическото им приложение в проекти, като валидация на данни и манипулиране на текст.
В лекцията ще се запознаем с unit тестовете – техника за тестване на малки, изолирани части от кода, наречени модули или функции. Ще разгледаме как се създават unit тестове, какви инструменти се използват за писането им и защо те са ключови за осигуряване на стабилност и качество в софтуерните проекти.
В последната лекция от модул „JavaScript Ниво 2“ ще упражним наученото от курса и ще обсъдим цялостни добри практики за програмиране с JavaScript.

ПРЕПОДАВАТЕЛИ

ЗА КОГО Е ПОДХОДЯЩ

star Начинаещи в програмирането

Курсът е идеален за хора без опит в програмирането, които искат да направят първите си стъпки в JavaScript и уеб разработката.

star Търсещи преквалификация

Ако искаш да се насочиш към кариера в ИТ, JavaScript програмирането е чудесен старт за влизане в сферата на уеб разработката.

star Фрийлансъри и предприемачи

JavaScript е незаменим инструмент за всеки, който иска да създава собствени уеб проекти, да разработва интерактивни сайтове или да подобри дигиталното си присъствие.

star Маркетинг специалисти и уеб дизайнери

JavaScript е ключов за уеб анализи, автоматизация и интерактивен дизайн, което го прави ценен инструмент за маркетолози и уеб дизайнери.

ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ

JavaScript обучението включва 36 лекции с продължителност от 2 часа. Курсът се провежда присъствено в учебните зали на Адванс Академи или онлайн.

За да се запишеш за програма JavaScript Web Development, натисни бутон “ЗАПАЗИ МИ МЯСТО” и следвай стъпките от формуляра, или ни се обади на телефон 0889 990 030.

Всички лекции от нашия JavaScript курс се записват и се качват под формата на видео в системата ни. Можеш да ги гледаш в удобно за теб време.

Всички курсисти, записани за онлайн обучение, ще имат нужда от компютър, интернет връзка и програмата Visual Studio Code. Екипът ни може да ти съдейства за инсталирането при нужда. Курсистите в присъствена форма ще използват наша техника на място.

След повечето лекции от нашия JavaScript курс се дават няколко кратки задачи за домашно. Те са препоръчителни, за да усвоиш материала по-добре, но не влияят на финалната оценка.

Изпитът включва теоретична и практическа част. Теоретичният изпит включва 50 въпроса с избираеми отговори. Практическият изпит е обвързан с работа по уеб страница.

Сертификати

Advance Academy е лицензиран учебен център и може да издава Удостоверение за професионално обучение, както и Сертификат за преминато обучение на всички курсисти завършили успешно курса.

Сертификат Удостоверение от МОН

Мнението ви за нас

Цветан Христев

Цветан Христев

Изключително съм доволен от AdvanceAcademy, като за начало. Доста полезен материал и екип от хора. Бих се записал и за подобен курс по Дигитален Маркетинг или Програмиране! 🙂
Mariya Chobanova

Mariya Chobanova

google
Курсът мина много добре, преподавателите обясняваха разбираемо и винаги оставяха време за допълнителни въпроси. Административната организация също беше на ниво, а платформата, на която се води курса работи безупречно. Дори вече харесах още един курс, който бих изкарала. Благодаря!
Vanya Lyubomirova

Vanya Lyubomirova

Изключителен Стан, изключителен преподавателски опит! Впечатлена съм от качеството на представената информация и начина на предоставянето ѝ! Продължавайте така и бъдете! Бъдете!
Georgi Zhelev

Georgi Zhelev

google
В момента съм част от курса "Уеб програмиране за ученици - ниво 1" и засега съм изключително доволен! Също така съм бил и на предишни курсове и мога да кажа, че преподаването е невероятно забавно и образователно и се научават много неща оттам!

Запишете се сега

Остават ограничен брой места. Запиши се и запази своето място за курса Цялостна програма JavaScript Web Development.

Записването не е свързано с плащане и можеш да откажеш свето участие по всяко време.

Няма да бъдете таксувани при натискането на бутона.

Благодарим Ви

за записването, ние ще се свържем с Вас на посочения имейл. Можете да се върнете обратно на страницата.

Можем да ти напомняме във Viber за началото на курс, дати за изпити, или друга важна информация. Кликни на линка и се включи в канала ни.